صفحه مقاله

نگاهی به کیفیت گوشت مرغ وجایگاه نژاد آرین در تولید مرغ سایز

در سال‏های اخیر، تمایل زیادی به پرورش مرغ سالم و ارگانیک در اکثر کشورها به وجود آمده است. این گسترش، پاسخی به تقاضای روزافزون مصرف کننده برای دریافت مواد غذایی تازه، سالم و خوش طعم، بدون آنتی بیوتیک و مواد شیمیایی مضر است (شکل 1).

 

 

 

پروتئین مرغ

مرغ یکی از بهترین و فراوان ترین پروتئین های مصرفی در دنیا است و چندین هزار سال است که در سراسر جهان به عنوان غذا مورد استفاده قرار می گیرد. پروتئین مرغ و طیور و همچنین شیر و تخم مرغ به عنوان پروتئین با کیفیت بسیار بالا تعریف می شود. طبق USDA Food Data Central، سینه مرغ با 73/14 گرم پروتئین در هر 100 گرم، یکی از بهترین منابع غذایی پروتئین بشمار می رود.

 محتوای پروتئین اکثر گوشت ها (از جمله گوشت مرغ) بین 15 تا 35% بسته به آب و چربی محصول متفاوت است و پخت و پز نیز باعث افزایش غلظت پروتئین گوشت ها می شود. بر اساس سبد مطلوب غذایی سرانه مصرف روزانه گوشت مرغ 62 گرم نفر در روز است یعنی 22.63 کیلو گرم در سال نفر در سال است.

 بیماری و سرطان

در جهان امروز با توجه به شیوع بسیار بالای بیماری های قلبی و عروقی متخصصان توصیه می کنند که به جای استفاده از گوشت قرمز از گوشت سفید که همان گوشت مرغ و دیگر طیور است استفاده کنید. گوشت قرمز خطر ابتلا به بیماری سرطان روزده بزرگ را افزایش می دهد و کسانی که بیشتر گوشت قرمز و فراورده های آن مانند سوسیس و کالباس و ژامبون استفاده می کنند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان ها و همچنین کلسترول خون و بیماری های قلبی و عروقی هستند.

 گوشت منبع اصلی چربی اشباع است و مصرف بی اندازه گوشت قرمز شما را مستعد بیماری هایی مانند سرطان پستان و پروستات و روده بزرگ می کند.مواد سرطان زا در طول پخت گوشت قرمز با حرارت بالا تولید می شود. گوشت قرمز مقدار چربی و کلسترول بیشتری نسبت به گوشت سفید دارد که این امر منجر به افزایش LDL در خون می شود و خطر ابتلا به اکثر بیماری ها را در انسان بالا می برد. در این راستا کاهش چربی در نژاد مرغ آرین ، نقش مهمی در بهبود  سطح سلامت و کاهش ریسک ابتلا به امراض قلبی عروقی مصرف‌کنندگان ، از جمله فواید مصرف گوشت مرغ از نژاد مرغ آرین است.

مرغ سایز و اهمیت تولید آن

به تولید مرغ با وزن یکسان در یک دوره پرورش و عرضه گوشت مرغ در یک دامنه کم با وزن مشابه مرغ سایز گفته می شود. تولید مرغ در سن کمتر و گوشت مرغ در وزن 4/1 کیلوگرم در واقع اجرای سیاست محصول سالم است. در این فرایند، طول دوره پرورش از 51 روز به 35 تا 41 روز کاهش یافته است و لاشه چربی و ضایعات کمتری دارد و به سلامت مصرف کننده کمک می کند.

تولید و مصرف مرغ سایز در ایران با تمام تأکیداتی که از سوی مجامع علمی و مسئولان صورت می گیرد،نسبت به کشورهای پیشرفته کمتر است. به دلیل استقبال کشتارگاه ها از مرغ سنگین وزن به دلیل پایین بودن افت کشتارگاهی، تولیدکنندگان طیور گوشتی ترجیح می دهند مرغ هایی پرورش دهند که باب میل کشتارگاه ها باشد.به رغم واردشدن ضرر در پرورش اینگونه مرغ ها از سوی دیگر مصرف کنندگان مرغ گوشتی نیز بدون توجه به فواید گوناگون بهداشتی مصرف مرغ سایز یا به دلیل نیافتن در فروشگاه ها ناچار به مصرف مرغ های با وزن بالاتر، رو می آورند.